2008-04-11

Mea culpa i chłopaków pomysłowość

Pomysłowość to dość optymistyczne stwierdzenie, należałoby raczej napisać całkowity brak instynktu samozachowawczego albo coś w tym guście, tylko że to trochę za długo.
Od trzech dni przeczesujemy chatę w poszukiwaniu baterii do aparatu. Wsiorbało, nie ma, pogodziliśmy się już nawet, że trzeba kupić nową. Ale wczoraj jeszcze miałam nadzieję i z tą nadzieją zerknęłam do mojego pudła pełnego skarbów i precjozów dekupażowych. Niestety zguby tam nie było.
A dziś rano (? a może nie rano tylko w nocy) dzieci wynalazły sobie zabawkę. Ściągnęły jedną buteleczkę, o które zapomniałam. Ściągnęły i zaczęły ją wesoło turlać i nadryzać, i drapać, i turlać... Tuż przed wyjściem do pracy podniosłam Momenta, a on... cały posklejany. Lepią mu się łapki, pyszczek, wąsy. Patrzę na butelkę - mój crackle do spękań. Śmierdzący jak jasna cholera. No to cap zwierzaka za grzbiet i do miski z wodą, ten nie chce, to ja na siebie ubieram raz-dwa sweter domowy, żeby bluzka pracowa nie ucierpiała na spotkaniu z sierściuchem. Moment do miski i myju-myju. Ależ się wyrywał, buntował, denerwował, drapał i gryzł. Z odsieczą przybył Luźny, bo sama bym chyba rady młodemu nie dała. Doprowadziliśmy bestię do jakotakiego wyglądu i z duszą na ramieniu (oraz spóźnieni jakiś kwadrans) polecieliśmy do pracy.
Wracam z pracy - a ci jakby nigdy nic leżą sobie na balkonie. W sumie nie wiem co robili, ale jak mnie tylko zobaczyli (ups, raczej usłyszeli, bo to ślepaki przecież) zwiali czym prędzej pod skrzynki. Ważne, że chwilę potem harcowali w najlepsze, znaczy się wszystko z nimi OK.

4 komentarze:

 1. Artystyczne dusze się w nich obudziły, no na pewno w Momencie, mi zawsze ten chłopak wydawał się taki wrażliwy na piękno i sztukę... a Matka przeszkodziła w rozwoju talentu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej żeby zaczynali od czegoś mniej toksycznego. Bo ja wiem - takie akwarele łatwo by się z nich zmywały.

  OdpowiedzUsuń
 3. A może on się narkotyzował. Wiesz jedni wdychają klej a inni jedzą lakier. Faza jest faza. Trzeba umieć sobie radzić w różnych okolicznościach przyrody.
  Patrycja:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po kim one niby mają mieć zapędy do wąchania/jedzenia specyfików?
  Tacy porządni rodzice. Matka nie pali (ale pije), ojciec nie pije (ale pali), to co statystycznie wychodzi, że dzieci się narkotyzują?

  OdpowiedzUsuń